• (+90) 539 425 19 60
 • info@onenewevolution.com

İnziva

İnziva Etkinlikleri

Günlük hayatımızdaki varlığımızdan (kimliğimizden) dışarı çıkarak, kendi içimize, ÖZ’ümüze daha önce hiç olmadığı kadar derin yolculuklar yapma imkânı bulduğumuz inziva etkinlikleri; tümlenme yolunda gerçekleştirilen bir dizi çalışmayı içerir.

İnziva etkinlikleri kapsamında; 

 • Kolektif ve bireysel entegrasyon seansları, 
 • Müzik ve ses terapisi, 
 • Holotropik nefes seansları, 
 • Doğal şifa seansları, 
 • Kolektif birçok egzersiz ve aktivite yapılmaktadır.

 

THE ONE Ruhsal Gelişim Programı ve inziva etkinlikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için TIKLAYIN.

İnziva nedir?

İnziva; kişinin ÖZ’ü ile bir olma, içsel kavrayış, içsel anlayış, içsel dönüşüm, kendini yeniden keşfetme, yaratıcı güçle buluşma yolunda, kendi seçimiyle dış dünya ile bağlarını bir süreliğine kesmesidir. Bu durum kendimizi açtığımızda bizi yeni bir evrim içerisine sokabilecek güçtedir. İnziva kişinin bireysel olarak yapabileceği bir eylem olduğu gibi rehberler eşliğinde kolektif bir şekilde de gerçekleştirilebilir.

 

İnziva programları ile ÖZ’e yolculuk

The ONE inzivalarında farklı metotları grup enerjisine ve insanların kişisel durumlarına bağlı uygun bir zamanlama ile kullanarak ÖZ’le bütünleşme yolculuğuna çıkıyoruz. İnziva sırasında tüm yaşamımız boyunca, genellikle farkında olmadan bizimle birlikte var olan tüm zehirli enerjimiz temizleniyor. 

İnziva etkinlikleri frekansımızı yükseltiyor; derin huzur ve yüksek şuur hali içinde oluyoruz. 

İnziva seansları sonrası her birimiz hem birey olarak hem de grup olarak BİR olma bilincini idrak ediyor ve doğayı, insanı, canlıları ve evreni daha derin bir şekilde fark ediyoruz.

Entegrasyon Seansları 

Entegrasyon seansları, inzivalardaki herhangi bir deneyim esnasında ortaya çıkan hisleri, düşünceleri ve ortaya dökülen duyguları, analize girmeden ve egoyu devre dışı bırakıp ÖZ’den bakarak anlamanın ötesinde bir kavrama çalışmasıdır. Kimliğin ve ben algısının sınırlarının ötesindeki bilinç durumlarını veya alanlarını inceleyen transpersonal psikoloji temellerine dayanan bu çalışmalarda kişi kaçmak yerine, açık ve samimi bir şekilde entegrasyon seansı sırasında varlığını ortaya koyduğunda veya kendisi diye bildiği kimliklerini aradan çektiğinde ve cevaplara kendisini açtığında belki de 20 yıllık psikoterapide gelmeyen cevaplar gelmeye ve dönüşüm gerçekleşmeye başlar. Bu seanslar, kendimizi deneyimlere gerçekten açtığımızda günlük hayatımızdaki deneyimlerden de yola çıkarak derinleşip biraz daha özgürleşmemize yardım eder.  

Müzik ve Ses Terapisi

Müzik ve ses terapisinde vücudumuzu çeşitli frekanslara uyumlamak için gerek Tibet çanağı, Kuvars çanak, Gong’lar gibi Doğu’dan gelen enstrümanlar ile keman, flüt, viyolonsel gibi Batı enstrümanları kimi zaman tek tek kimi zaman bir arada kullanılır. Müzik ve ses terapisi, bilinçli dinleme durumundaki katılımcının fiziksel, enerjetik ve ruhsal bedenlerinin belli frekanslara uyumlanmasıdır. Her frekansın kişiye verdiği farklı bir duygu, enerji, durum olur. Örneğin; OM mantrasının doğru söylendiğindeki frekansı 432 hz’dir; bu frekans hem evrenin genel frekansıyla hem de kalp çakrası ile uyumlanmamızı sağlar. 

Doğal şifa seansları  

Doğal şifa seansları, kadim bilgilere göre hazırlanan doğal bitki ve karışımların kullanıldığı, bireysel veya grup halinde gerçekleştirilen çalışmalardır. Kadim doğal şifalar, kendini bilme, bulma, şifalanma ve şifalandırma yolundaki güçlü araçlardır. 

Doğal şifa terapilerinde kullandığımız kadim araçlar, kişinin sıkıntılarına, arayışına, ihtiyaçlarına göre değişir. Her aracın uygulanma yöntemi, seans hazırlığı, seans sırasında ve sonrasındaki deneyimleri ve etkileri farklıdır. Bu doğal şifalar sadece içsel evrimimizi hızlandırmak için kullanılan araçlardır.

Transandantal nefes seansları

Hızlandırılmış nefes alma tekniğinin müzikle buluştuğu Holotropik/Transandantal Nefes Çalışması hem şifalanmaya hem de bedenimizin, zihnimizin ve ruhumuzun uyum ve denge içinde olmasını sağlamaya yardım eder.  

Transandantal nefes seansları tüm görsel uyaranlardan uzak bir şekilde, gözler kapalı halde bir mindere uzanarak yapılır. Özel nefes tekniği ve müziğin de yardımı ile kişinin içsel deneyimi başlar. 

 

Deneyime dayalı kolektif aktiviteler

İnzivanın konseptine ve inziva grubunun genel durumuna ve enerjisine bağlı olarak değişebilen diğer seanslarda içsel derinleşmeye yardımcı çeşitli aktivitelerdir. 

Bu aktivitelerden bazıları şöyledir:

 • Gülme/kahkaha meditasyonu
 • Bağırma meditasyonu
 • Sevgi tüneli
 • Sessiz doğa yürüyüşleri
 • Asil sessizlik
 • Ritim atölyesi
 • Mantra atolyesi
 • Temazcal

 

THE ONE Ruhsal Gelişim Programı ve inziva etkinlikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için TIKLAYIN.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

TurkeyEnglish