• (+90) 539 425 19 60
  • info@onenewevolution.com

Frekans

Frekansların İnsan Üzerindeki Etkisi

Ses frekanslarının insan üzerinde olağanüstü bir dönüştürücü etkisi vardır. Ben de bu yazımda, Simeatik – Frekans – Binoral Vurma Sesi – Sessizlik konsepti ve bunlar arasındaki ilişkiye dair çıkarımlarımı, bilimsel ve kadim zamanlara dayanan bilgilerle harmanlayarak sizlerle de paylaşmak isterim.

Simatik nedir?

Simatik (Cymatics), ses dalgalarını görselleştirmeye odaklanan bir bilim dalıdır. Simatik, 1640’lı yıllarda bilimsel olarak geliştirilmeye başlandı. Ancak, simatiğe dair bilgiler insanlığın çok daha eski zamanlarına kadar gider. Ses dalgalarını görselleştirmenin 2 basit yolu, ses dalgalarını suyla dolu sığ elastik bir kaba veya üstünde ince kum bulunan bir tabağa aktarmaktır. Bir deri tabakasını seslerle sallamak için kullanıldığına inanılan antik aletler keşfedilmiştir. Bir teoriye göre de Mandala, Yantra, Mantra ve hatta Sanskritçe’nin kendisi bile bu özel ses frekanslarına dayalıdır.

Su ve ses frekansları arasındaki ilişki

Bu noktada sudan da bahsetmek gerekir. Su, geleneksel fizik kurallarına uymaz. Bu nedenle “yabancı kimyasal” olarak adlandırılır. Teoriye girmeden, beyin ve kalp %73 sudan, akciğerler ise yaklaşık %83 sudan oluşur. Deri %64, kaslar ve böbrekler %79, kemikler bile %31 su içerir. Ve su doğal olarak belirli frekanslarla reaksiyona girer. Bunlardan biri de ses frekanslarıdır. Ayrıca her su molekülünün bir hafızası vardır, diğer su molekülü hafızalarıyla bağlantıdır ve nöroplastisiteye benzer bir şekilde çalıştığı sanılmaktadır. 

Yıllarca süper bilgisayarlarla suyun bilimsel simülasyonu üzerinde çalıştım ve bir şekilde onunla derinden bağlantı kurdum, belki de bu fikrin tohumları o zamanlarda ekildi.

Ses frekanslarının şifa gücü

Özellikle Asya’da ses frekansları fiziksel, zihinsel, duygusal sorunları aşmak için eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Ayrıca tüm dünyada özellikle şamanik ritüllerde el davulu ve şarkılar kullanılır ve bu ritüeller belirli akustiği olan belirli mağaralarda yapılır.

Günümüzde TSSB (Travma sonrası stres bozukluğu), panik atak, anksiyete, depresyon ve benzer problemleri tedavi etmek için rezonans frekansları (aynı anda 2 frekans çalınır ve sadece bu frekanslar arasındaki farkı duyarız) kullanılır. Ayrıca derin meditasyon, çalışma vb. için de yaygın olarak bu yöntemlerden faydalanılır.

İnzivalarda birebir gözlemlediğim etkiler

Bir süredir İboga seanslarında bu sesleri müzikle birlikte veya müziksiz olarak kullanıyorum. Türkiye’deki son inziva, grup enerjisiyle ilgili manevi bir inzivaya dönüştü. Çoğu gece bu sesleri müzikle karıştırarak ya da tek başına ve aynı zamanda sessizliği evrendeki tüm frekansların rezonansı olarak kullandım. Süreçlerin çoğunun daha aşkın, duyguların ötesinde ve ayrıca derin kalp açma deneyimleriyle geliştiğini düşünüyorum.

İnsani deneyimlerimizi yaşadığımız bu evrende, kuantum parçacıklarından insanlara, gezegenlere (dünya 7.83Hz’dir) kadar her parçacığın kendi rezonans frekansları vardır ve şimdiki halimiz onlarla derinden bağlantılıdır.

Ph. D. Emre Günerken

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

TurkeyEnglish