• (+90) 539 425 19 60
  • info@onenewevolution.com

Nefes Seansları

Nefes Seansları

Nefes Seansları

İçsel bilgeliğe ulaşma yolunda yaptığımız önemli çalışmalardan biri de nefes seanslarıdır. Kişisel gelişim ve spiritüel dönüşüm yolunda nefes temelli birçok uygulama vardır. Nefes terapisi, nefes çalışması gibi farklı isimlerle de anılan seanslar, yöntem ve amaç bakımdan birbirinden farklıdır. 

The ONE’da uyguladığımız nefes seansları holotropik yani ‘bütünlüğe doğru hareket etme’ anlayışından yola çıkılarak oluşturulmuş özel bir yöntemdir. Holotropik nefes seansları bireyin kendini yeniden keşfetmesine, içsel şifa gücüne erişmesine, kişisel anlamda güçlenmesine destek olma yolunda kullandığımız güçlü araçlardan biri tanesidir.

Kişisel ve içsel evrim arayışında birçok kişinin karşısına nefes meditasyonları çıkar. Ve ilk etapta herkesin aklında uyanan sorulardan biri de şudur: “Nefes Terapisi Ne İşe Yarar”. Tek bir nefes terapisi yöntemi olmadığı gibi bu sorunun da tek bir cevabı yoktur. The ONE’da bizim amacımız nefes seanslarıyla bireyin hem zihnen hem ruhen hem de bedenen şifalanmasına yardımcı olabilmektir. 

Nefes seansı nedir?

Dünyadaki ilk eylemimiz nefesle başlar. Nefes alma ve verme yaşam döngüsünün vazgeçilemez temel parçasıdır. Nefesin gücünü kullanarak beden-zihin-ruh uyumunu ve şifalanmayı sağlamaya yönelik metotların kullanıldığı çalışmalar nefes seansı olarak adlandırılır. 

Nefes seansı nasıl uygulanır?

Nefes seanslarında bizim kullandığımız metot basit ama etkilidir. Hızlandırılmış nefes alma tekniğinin müzikle buluştuğu Holotropik Nefes Çalışması esnasında görsel uyaranlardan arınılarak, gözler kapalı halde bir mindere uzanılır. Sistematik nefesler ve müziğin gücü ile olağandışı bir bilinç durumuna girilir. Bu süreçte, birey içsel bir deneyim yaşamaya başlar. Bir yandan da nefes ve ritmin rehberliğinde doğal içsel iyileşme süreci harekete geçer. Süreçte odaklanmış enerji salımı, mandala çizimi gibi entegrasyon uygulamalarından da faydalanırız.

Kişisel ve grup seansları

Nefes seansları hem kişiye özel hem de grup seansları şeklinde yapılabilir. Grup seanslarında çiftler halinde; ‘nefes alan’ ve ‘bakıcı’ rollerinin dönüşümlü olarak değiştirildiği bir çalışma uygularız. Bakıcının rolü müdahale etmek değil sadece orada olmak, nefes alana yardım için hazır bulunmaktır.  

Kişisel seanslarda ise bakıcı rolünü bizler üstleniriz.

Her nefes seansı kişiye, zamana ve mekâna özeldir. Her bir seansın sunduğu deneyim ve bireyin o deneyimden kazanımı diğer nefes seanslarından daima farklı olur. Bu nedenle her seans, dönüşüme giden yolda yeni bir açılımdır.

Nefes çalışmaları ve içsel dönüşüm

Holotropik nefes çalışmasında deneyimler meydana gelir. Bu deneyimler sonucu yaşadığımız dönüşüm sadece doğumdan günümüze kadar olan yaşam tarihimizle de sınırlı değildir. Nefes seansları bazen doğum öncesine ve insan ötesi boyutlara da erişmemiz için aracılık eder.

Doğum öncesi boyut uterusta, doğum kanalında ve doğumun kendisindeki konsepti tekrardan deneyimlemeyi içerir. Bu boyutta birçok spirituel gelenekte ve psikospirituel doğum-ölüm-yeniden doğum deneyiminde olduğu gibi şifalanmak mümkündür.

İnsan ötesi boyut ise Carl Jung tarafından anlatılan arketipleri (rehberler, melekler vs.), kolektif spritüel deneyimleri ve gelenekler tarafından belirlenmemiş diğer olayları içerir.

Doğal Şifa Terapileri

The ONE Topluluğu’nda kadim ilaçlar kullanarak gerçekleştirdiğimiz doğal şifa terapileri ile fiziksel ve ruhsal iyileşmenin kapısını açıyoruz.

Müzik ve Ses Terapisi

Müzik ve ses terapisi, bilinçli dinleme durumundaki katılımcının fiziksel, enerjetik ve ruhsal bedenlerinin belli frekanslara uyumlanmasıdır.

TurkeyEnglish